-
Год мира и созидания
О трудоустройстве молодежи
О трудоустройстве молодежи
Куда поступать
Гомельский областной профориентационный портал
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Беларусь
Телефоны доверия
БЕЛАРУСЬ БИБЛИОТЕЧНАЯ
Абитуриенту
Информационный сборник технических карт
Временная занятость молодежи
Молодежь.бел.
:: ::

Зимние каникулы 2022/2023

С 25 декабря 2022 по 8 января 2023 г.

проходит профилактическая акция

"В Новый год без правонарушений"

Акция начинается накануне зимних каникул и продолжается до начала новой четверти.

Желаем вам хорошей погоды и бодрого настроения, ярких моментов и интересных открытий.

А для того, чтобы каникулы прошли полезно и познавательно, мы приглашаем вас принять участие в мероприятиях, которые пройдут в школе.

У час зімовых канікул арганізавана работа:

  • гульнявой аздараўленчай пляцоўкі “Планета спорту” – 10.00- 15.00;
  • выхаваўчых мерапрыемстваў - 10.00 - 17.00;
  • работа спартыўнай залы ў вячэрні час - 17.00 -20.00;
  • работа камп’ютарнага класа – 09.00-14.00;
  • работа аб’яднанняў па інтарэсах (серада, субота);

акцыі “У Новы год без правапарушэнняў”, “Зімовыя канікулы – стань прыкметней у цемры”, “Мы – за бяспечную зіму! А Вы?...”, “Клопат”,  “Канікулы без нечаканых сюрпрызаў”, “Наша сэрца - дзецям”;

  • экскурсія ў ДУК “Хойніцкі раённы краязнаўчы музей”.

Інфармацыя

аб выхаваўчых мерапрыемствах

ДУА “Глінішчанскі дзіцячы сад-сярэдняя школа імя І.П. Мележа” у час зімовых канікул з 25.12.2022г. па 08.01.2023 года

 

Дата, час, месца правядзення

Назва мерапрыемства

(форма правядзення)

 

Адказны

Панядзелак

26 снежня

БЯСПЕЧНЫЯ КАНІКУЛЫ – НА КАРЫСЦЬ!

На працягу дня

Акцыя “Зімовыя канікулы – стань прыкметней у цемры”

Класныя кіраўнікі, настаўнікі, выхавацелі

09.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Конкурс графічных малюнкаў “Бяспека  – на карысць”

А.В.Літвін

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

Л.Р.Цітарава

10.00 – 11.00

Кабінеты школы

Квэст-гульня “Навагодні каламбур”

(2-11класы)

Класныя кіраўнікі,

Н.Дз.Велікаборац,

Л.М.Бяшок

10.00 – 13.30

Бібліятэка

Работа школьнай бібліятэкі.

КТС “Навагодняя паштоўка”

А.М.Богдан

11.00 – 12.00

Спартыўная зала

Спартландыя “Хуткія, моцныя, спартыўныя”

(2-11класы)

С.І.Кудрыцкі

М.В. Раманенка

12.00 - 13.00

Кабінет матэматыкі

“Прагляд відэафільмаў ПДР (2-11 класы) (у рамках акцыі “Канікулы без нечаканых сюрпрызаў)

К.А. Карась

13.00 – 14.00

агр.Глінішча

Акцыя “Клопат” (дапамога адзінока пражываючым жыхарам агр.Глінішча, уборка прыдваровай тэрыторыі ад снегу і лёду)

В.Р. Корбіт,

К.П.Бондар,

атрад валанцёраў “Міласэрнасць”

14.00 – 15.00 кабінет матэматыкі

Гульня-віктарына “Бяспечныя канікулы”

Г.М.Цалка

15.00 – 16.00

Кабінет біялогіі

Прафарыентацыйная дыскусія

“Погляд у будучае”

В.Р.Корбіт

 

16.00 - 17.00

Кабінет 6 класа

Інтарактыўная гульня па ПДД “Свая гульня”

Н.Дз.Велікаборац

17.00 – 20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні, спаборніцтвы, секцыі

К.П.Бондар

Аўторак 

27 снежня

СУСТРАКАЕМ НОВЫ ГОД - ВОДЗІМ, ВОДЗІМ КАРАГОД!

Перад навагоднім ранішнікам

“Асцярожна, елка!”, “Дзіцячыя свавольствы з агнём, з пітардамі” - гутарка кл. кіраўнікоў аб супрацьпажарнай бяспецы

Класныя

кіраўнікі

09.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Конкурс графічных малюнкаў “Прывітанне, новы год”

А.В.Літвін

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

Л.М.Бяшок

10.00 – 13.30

Бібліятэка

На працягу дня

Работа школьнай бібліятэкі

Гартаем старонкі часопіса “Юны выратавальнік”

А.М.Богдан

10.00 – 11.00

Файе 1 паверха

Азбука бяспекі “Бяспечныя канікулы. Сустракаем Новы год па правілах пажарнай бяспекі”/ Прагляд відэаролікаў по ППБ (у рамках акцыі “За бяспеку разам”)

Начальнік ПАСП-12  В.Я.Назаранка /К.А.Карась

11.00 – 12.00

агр.Глінішча

Акцыя “Наша сэрца - дзецям” (віншаванне дзяцей-інвалідаў, апякунскіх сямей Новіка І., Сяргеева Б.)

В.Р. Корбіт

Н.А.Арэшчанка

12.00 – 14.00 Актавая зала

Навагодні ранішнік “Навагодняя казка” (2-6 класы)

Класныя кіраўнікі

2-6 класаў

14.00 – 15.00

Актавая зала

Конкурсная праграма “Навагоднія забавы”

 (5-8 класы)

Н.Дз.Велікаборац

15.00 – 16.00

агр.Глінішча

Акцыя “Мы – за бяспечную зіму! А Вы?...” (правілы паводзін на дарозе, на вадзе, у лесе - раздача буклетаў, памятак па правілах бяспечных паводзін на дарозе, на ільду і інш. сярод жыхароў аграгарадка)

К.П. Бондар

16.00 – 19.00

Актавая зала

Навагодняе свята

“Навагодняя перазагрузка”

(7-11класы)

Класныя

кіраўнікі 7-11 класаў

Серада

28 снежня

НОВЫ ГОД СУСТРАКАЕМ І ЗДАРОЎЕ ЗБЕРАГАЕМ

10.00

г.Хойнікі

Экскурсія ў ДУК “Хойніцкі раённы краязнаўчы музей”

Н.Дз.Велікаборац

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

К.А.Карась

09.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

09.00 – 10.00

Работа камп’ютарнага класа

Круглы стол з фрагментамі прэзентацыі “Бяспека ў інтэрнэт сетках”

А.В.Літвін

 

10.00 – 13.30

Бібліятэка

 

Работа школьнай бібліятэкі.

“У кнігах аб порах года”

 (вершы, расказы, казкі)

 А.М.Богдан

10.00-11.00

Кабінет матэматыкі

Круглы стол “ Мой выбар – СПОРТ”

(2-7 класы)

Л.Р. Цітарава

 

11.00 – 12.00

Кабінет матэматыкі

Сустрэча з працаўніком Глінішчанскай АУАП

“Зіма і наша здароўе. СТОП CОVID-19!”

Н.А. Кудрыцкая,

работнік АУАП Глінішча/ Л.М.Бяшок

12.00 – 13.00 кабінет10 класа

Інтэрактыўная гульня Новы год сустракаем і здароўе зберагаем” (7-11 класы)

Г.М. Цалка

13.00 – 14.00

Кабінет матэматыкі

Віктарына “Падарожжа па краіне “Здароўе””

В.Р.Корбіт

14.00 – 15.00

Кабінет інфарматыкі

Прагляд відэаролікаў па прафілактыцы вірусных захворванняў

Л.Р.Цітарава

14.55 – 15.35

танцавальная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Усмешка”

Л.М. Бяшок

15.00 – 16.00

Агр.Глінішча

Гульня – віктарына “Зімовыя фарбы”

К.П.Бондар

16.00 – 20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні, спаборніцтвы, секцыі

С.І.Кудрыцкі

Чацвер

29 снежня

ХУТКА СВЯТА НОВЫ ГОД

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

К.П.Бондар

09.00 – 13.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Конкурс графічных малюнкаў “Зімушка, зіма”

А.В. Літвін

 

 

10.00 – 11.00

Кабінет матэматыкі

 

Віртуальнае падарожжа па розных краінах свету

“Новы год у свеце”

(2-6 класы)

Г.М. Гардзіенка

10.00 – 13.30

Бібліятэка

На працягу дня

Работа школьнай бібліятэкі

 

Выразанкі “На парозе Новы год”

А.М.Богдан

11.00 – 12.00

Школа,

агр. Глінішча

Акцыя “У Новы год без правапарушэнняў”

(раздача буклетаў, памятак)

В.Р.Корбіт

12.00 - 13.00

Кабінет ГПД

КТС “Рыхтуемся да свята Новы год” (2-11 класы)

Л.М.Бяшок

13.00 – 14.00

Алексіцкі с/с,

Глінішчанская бальніца сястрынскага догляду

Віншаванне

“На парозе Новы год”

у рамках акцыі “Крок на сустрач”

Н.Дз.Велікаборац

 Г.М.Гардзіенка

14.00 – 15.00

кабінет матэматыка

Завочнае падарожжаСем цудаў Беларусі

І.С.Прыхач

15.00-15.40

Актавая зала

Навагодняя гульня Угадай мелодыю

В.Р.Корбіт

16.00 – 17.00 Файе 1 паверха

Навагодні турнір

“Шашачны геній”

Л.Р.Цітарава

17.00 – 20.00 Спартыўная зала

Спартыўныя гульні, секцыі

Л.Р.Цітарава

Пятніца

30 снежня

«НАВАГОДНІ СЕРПАНТЫН»

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

Г.М.Гардзіенка

09.00 – 13.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Прэзентацыя “Сустракаем Новы год”

А.В.Літвін

10.00 – 11.00

Кабінет матэматыкі

Конкурс загадак “Што? Дзе? Калі? Чаму?

В.Р. Корбіт

11.00 – 12.00

кабінет 6 класа

Конкурс малюнкаў

“Новы год і мая сям’я”

Л.М.Бяшок

12.00 – 13.00

спартыўная зала

Спартыўная праграма “Прывітанне, Новы Год!”

С.І.Кудрыцкі

М.В.Раманенка

13.00 – 14.00

Кабінет 9 класа

Клас-майстэрня

“Я сняжынка-пушнінка”

В.Р.Корбіт

14.00 – 15.00

Кабінет біялогіі

Інтэлектуальная віктарына

«Цуды пад Новы год»

К.П. Бондар

 

15.00 – 16.00

Кабінет матэматыкі

Гульня-гутарка “Такі розны Новы год!”

Л.Р.Цітарава

16.00 – 17.00

Файё 1 паверха

Турнір

“Навагодняе падарожжа маленькай пешкі”

В.М.Мележ

17.00 – 20.00

спартыўная зала

Спартыўныя гульні, секцыі

С.І. Кудрыцкі

 

Субота

31 снежня

ПРЫВІТАННЕ, НОВЫ ГОД!

10.30 – 12.00

спартыўная зала

Работа аб’яднання па інтарэсах “Патрыёт”

 

Раманенка М.В.

10.00-11.00

Актавая зала

Забаўляльна-пазнавальная праграма “Насустрач Новаму году”

Н.Дз.Велікаборац

11.00-12.00

кабінет матэматыкі

Анлайн-віктарына

“Ёлка-квіз”

Н.Дз.Велікаборац

12.00-13.00

спартыўная зала

Спартыўна-гульнявая праграма

“Зімовыя старты”

С.І.Кудрыцкі

13.00-15.00

кабінет матэматыкі

Мульт-шоу “Снежная каралева”, “Марозка” і інш.

В.Р.Корбіт

15.00-16.00

кабінет біялогіі

Інтэлектуальная гульня

“Веды-сіла!”

Л.Р.Цітарава

16.00-18.00

спартыўная зала

Спартыўныя гульні, секцыі

К.П.Бондар

Аўторак

03 студзеня

ЭКАЛОГІЯ І НАША СУМЛЕННЕ

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

В.Р.Корбіт

09.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Інтэлектуальная гульня “Вакол зямлі за адну гадзіну”

А.В.Літвін

 

10.00 – 13.30

Бібліятэка

Работа школьнай бібліятэкі.

Разгадваем рэбусы, крыжаванкі

А.М.Богдан

10.00 – 11.00

Кабінет матэматыкі

Конкурсная праграма

“Поле цудаў”

(2-11 класы)

Н.Дз. Велікаборац

11.00 – 12.00

Кабінет інфарматыкі

Кіналекторый “Законы жыцця”

(2-11 класы)

Г.М.Цака

12.00 – 13.00

Тэрыторыя школы

Працоўны дэсант

“Чыстая дарожка”

(5-11 классы)

І.С. Прыхач

13.00 – 14.00

Спартыўная зала

Камандная гульня  ў валейбол. Зборная настаўнікаў супраць зборнай вучняў

 (8-11 класы)

М.В.Раманенка

С.І.Кудрыцкі

14.00 - 15.00

кабінет біялогіі

Віктарына “Жывёльны свет Беларусі”

К.П.Бондар

15.00-16.00

Кабінет матэматыкі

Брэйн-рынг “Экалагічны светлафор

Г.М.Гардзіенка

16.00 – 17.00

Файе 1 паверха/

школьная пляцоўка

Гульні па жаданню дзяцей

В.М.Мележ

17.00 – 20.00
Спартыўная зала

Спартыўныя гульні, спаборніцтвы, секцыі

С.І.Кудрыцкі

                                Серада

04 студзеня

ЗІМОВЫ ПЕРАПАЛОХ

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

Н.Дз.Велікаборац

10.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

 

А.В. Літвін

10.00 – 13.30

Бібліятэка

Работа школьнай бібліятэкі

Акцыя “Хуткая дапамога для кніг”

А.М.Богдан

10.00 – 11.00

Кабінет матэматыкі

Віктарына “Навагодняя латарэя”

(8-11 класы)

Г.М. Гардзіенка

11.00 – 12.00

Спартыўная зала

“Снежная Алімпіяда” - спартыўныя спаборніцтвы

(2-11класы)

С.І.Кудрыцкі

12.00 – 13.00

Кабінет 2 класа

Круглы стол “Зіма ў загадках”

(2-8 класы)

К.А.Карась

13.00 – 14.00

Кабінет матэматыкі

Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”

Г.М. Цалка

14.05 – 14.45

Танцавальная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Усмешка”

Л.М. Бяшок

14.00 – 15.00

кабінет матэматыкі

Віртуальная экскурсія “Нясвіжскі палац. Мірскі замак”

І.С.Прыхач

15.00 – 16.00

Школьны двор

Прагулка з элементамі гульні “Зіма ў прыродзе”

В.М.Мележ

16.00 – 20.00

Файе 1 паверха/ Спартыўная зала

Настольныя гульні, класікі

 

Спартыўныя гульні, секцыі

С.І.Кудрыцкі

     Чацвер

    05  студзеня

ВЯСЁЛЫ НАСТРОЙ

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

Г.М.Цалка

10.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Прэзентацыя “Зімовыя віды спорту”

 

А.В. Літвін

10.00 – 11.00

Кабінет 4 класа

Гульня “Гадзіна вясёлага настрою

Л.М.Бяшок

10.00 – 13.30

Бібліятэка

 

Работа школьнай бібліятэкі.

 “Загадкі і крыжаванкі Зімушкі - зімы”

А.М.Богдан

 

11.00 – 12.00

Кабінет тэхнічнай працы

Разьба па дрэве для пачаткоўцаў “Навагоднія цуды”

І.С.Прыхач

12.00 - 13.00

Кабінет матэматыкі

Гульня-гутарка “Сапраўдны сябар

Г.М. Гардзіенка

13.00 – 14.00

Кабінет 6 класа

Шоу-гульня Турнір мудрацоў

К.А. Карась

14.00 – 15.00

Кабінет тэх.працы

Школьны двор

КТС “Выраб кармушак”

 

 

Акцыя “Пакармі птушак”

І.С.Прыхач

 

 

К.П.Бондар

15.00 – 16.00

Актавая зала

Конкурсная праграма Калядныя прыгоды каля елкі”

В.Р.Корбіт

                

 

 

 

Пятніца

06  студзеня

ЦУДЫ НА РАЖАСТВО

08.30 – 16.00

Кабінет ГПД

Работа прышкольнага аздараўленчага лагера “Вясёлка”

В.М.Мележ

09.00 – 14.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Конкурс графічных малюнкаў

“Ражаство

А.В.Літвін

10.00 – 13.30

Бібліятэка

 

Работа школьнай бібліятэкі.

Гартаем старонкі

 дзіцячых і падлеткавых часопісаў

А.М.Богдан

 

10.00 – 11.00

Кабінет матэматыкі

Хвіліна творчасці Ражаство

В.Р.Корбіт

11.00 – 12.00

стадыён

Эстафета “Вясёлая лыжня”

С.І.Кудрыцкі

12.00 – 13.00

кабінет матэматыкі

Гадзіну зносін Што ты ведаеш аб Ражджастве

Г.М.Гардзіенка

13.00 – 14.00

Агр.Глінішча

Акцыя “Усіх вітаем з Ражаством”

Н.Дз.Велікаборац К.А. Карась

14.00 – 15.00

кабінет матэматыкі

Завочнае падарожжа па сталіцах на Каляды

Л.М.Бяшок

15.00 – 16.00

кабінет матэматыкі

Круглы стол “Да нас прыходзіць Каляда”

 

Г.М. Цалка

 

16.00 – 17.00

Файе 1 паверха

Шахматна-шашачны турнір, тэніс, настольныя гульні, рэбусы, крыжаванкі

К.П.Бондар

17.00 – 20.00
Спартыўная зала

Спартыўныя гульні, спаборніцтвы, секцыі

С.І.Кудрыцкі


Дополнительные подразделы:

Правила безопасного поведения в период зимних каникул
Фото-отчёты
Оздоровительный лагерь "Радуга"

Директор

Кулаковская Людмила Федоровна

Год качества
Погода
ШАГ
ШАГ
Белорусская республиканская пионерская организация
помогут бай
ДЕТИ МЕЛЕЖЕВСКОЙ ЗЕМЛИ
ПРАВОвой ЛАЙФХАК
Молодежь против наркотиков